2014-2018 Hizmet Bülteni

 

Kıymetli Hemşerilerim;


İnsan şehrin, şehir de insanın aynasıdır, insan şehri inşa ederken aslında taşın toprağın arasında kendini ve medeniyeti inşa eder. Bu düşünce ve bilinçle göreve geldiğimiz günden bu yana Erbaa’ya hizmet için yola çıktık. Bölgesinde daima girişimci ve öncü olan şehrimizin kendi kabuğunu kırarak daha da büyümesi, önemli bir merkez haline gelmesi için hiç durmadan, yorulmadan, gece gündüz, yağmur çamur demeden çalışmamız gerektiğini bilerek işe koyulduk. 

Erbaa’nın sosyal, kültürel ve iktisadı açıdan geleceğe daha güvenle bakmasını sağlayacak belediyecilik anlayışını benimseyerek çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. İstihdamı ve üretimi artırmayı temel prensip olarak görerek hareket ediyoruz. Sosyal donatı alanlarından kültürel faaliyetlere, üretim tesislerinden ticari alanlara şehrimizi Türkiye’nin dikkatini çekecek bir parıltıya dönüştürmek için azim ve kararlılıkla çalışıyoruz. 

Göreve geldiğimiz günden bu yana Erbaa halkına vadettiğimiz vizyon projelerin tamamı ile ilgili önemli aşamalara ulaştık. Bu projelerimizin biri yükselirken diğerinin temellerini attık, bir başkasının hazırlıklarını ivedilikle başlattık. Seçim döneminde vadettiğimiz vizyon projeleri hayata geçirirken bununla birlikte vaatlerimiz arasında bulunmayan, yapılmasını zamanın görevi saydığımız projelerin hayata geçmesi için de çalıştık.

Hizmet yolunda dört yıl içerisinde, Erbaa’yı ileriye taşıyacak belediyemiz projeleri çerçevesinde yaklaşık 150 milyon Türk Lirası maliyetle gerçekleşen yatırımı belediye bütçemiz başta olmak üzere, arsa tahsisleri ve kalkınma ajansları destekleri ile ilçemize kazandırdık. Bu bağlamda şehrimizin ana arterlerindeki altyapı çalışmalarından üstyapı yol çalışmalarına, TOKİ’den Stadyuma, Soğuk Hava Deposu’ndan Çamlık Koru Park’a, Cumhuriyet Meydanı’ndan Bilgi Evleri’ne, daha birçok proje hemşerilerimizin hizmetine girmeye devam ediyor. Hizmet hız ve kalitesinin artırılması için yaptığımız yenilikler ile birlikte bir taraftan mali disiplinden ödün vermeden, diğer taraftan yapılacak proje ve hizmetlerden geri de kalmadan çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Göreve geldiğimiz günden bu yana ilçemiz Erbaa’nın, Yeni Erbaa ideali çerçevesinde gelişmişlik açısından 50 yıl ileri taşınmasını hedefledik. Bu yolda çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz. Bu kitapta son dört yılda yaptığımız çalışmalarla ilgili genel bilgileri sizlere sunuyoruz. En gelişmiş kentlerin mutlu insanların yaşadığı kentler olduğu bilinciyle şehir insanının beklenti ve ihtiyaçlarının karşılanması için projeler üretmeye, şehrimizi geleceğe hazırlamaya devam ediyoruz.  

Bir şehri sevmek ona hizmet etmektir. Erbaa’ya ve Erbaalı’ya hizmet sevdamızdan güç alarak gayret ettiğimiz bu yolda sizlerin de görüş ve önerilerinize daima açık olduğumuzu tekrar belirtmek isterim. 

Aileniz ve dostlarınızla birlikte sağlıklı, huzurlu bir ömür geçirmenizi dilerim. Dualarınızı bekler, selam ve saygılarımı sunarım.  

Hüseyin Yıldırım
Belediye Başkanı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oluşturulma Tarihi : 03.10.2018