Kentsel Dönüşüm - TOKİ

Vatandaşımızın refah içerisinde yaşaması için her açıdan ihtiyaçlarını karşılayacak olan diğer projelerimiz gerçekleşirken aynı zamanda dar gelirli ailelerin de ev sahibi olabilmelerini kolaylaştırmak, imkan sağlamak ve mevcut tüm engelleri hızlıca ortadan kaldırmakönceliğimiz olacaktır. ‘Dar gelirli ailelere ucuz ve sağlam konut sahibi olabilme imkânını sağlayan TOKİ’ ülkemizin en ücra şehirlerinin dahi hizmetine sunulmuşken bizim insanımız bundan mahrum kalmıştır. Yaptığımız çalışmalar neticesinde projelendirilecek yeri ve mali kaynağı hazır olan TOKİ siz değerli halkımızın hizmetine acilen sunulacaktır.

 

İnsanımızın duygu ve düşünceleri bizce esas olduğundan apartman hayatının ötesinde kendi arsasına evini yapmak isteyen dar gelirli ve ihtiyaç sahibi insanlarımızın bu talebi göz ardı edilmeyecektir. Bu insanlarımızın proje masrafları ve ruhsat harçları, oluşturulacak proje havuzundan karşılanacaktır. Zaten sınırlı ekonomik gücüyle evini inşa etmek isteyen insanımız hem bu ağır masraftan kurtulmuş olacak hem de ruhsatsız inşailemeydana gelen çarpık şehir yapılaşmasının da önüne geçilmiş olunacaktır.İnsanımıza ürettiğimiz hizmet şehrin kendisine, şehre ürettiğimiz hizmet insanımıza refah getirecektir.

 

İnsanımızın ev sahibi olabilme ihtiyacını karşılarken gerek komşuluk ilişkileriyle gerekse de yaşadığı çevreyle arasında oluşan duygusal bağı ifade eden ‘mahallesinden’ koparmaya zorlanmayacaktır. Aksine mahalle kültürünün de insanımızın yaşam kalitesi için bir ihtiyaç olduğunu bilerek ‘yerinde dönüşüm’projeleri geliştirilecektir. Böylece mahalleye ait hak sahibi olan insanımız kendi arsalarına kendi sosyal ve kültürel değerlerini koruyan projelerle ev yapma imkânı sağlanacak ve desteklenecektir.

Oluşturulma Tarihi : 05.02.2015