Yıldırım: “Çalışmalar Yeni Erbaa idealiyle gerçekleşiyor”

Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım Cumhuriyet Meydanı ve Erek Caddesinde başlatılan çalışmaların Yeni Erbaa idealiyle gerçekleştiğini söyledi.

Cumhuriyet Meydanı, 4 ara çarşı, kültür parkı, eski hükümet konağı önü ve Erek Caddesinde çalışmaların başladığının bilgisini veren Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, eş zamanlı olarak çarşı ve meydanda çalışmaların devam edeceğini söyledi.

Çalışmaları yeni Erbaa idealiyle gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Hüseyin Yıldırım şöyle konuştu:

Biz göreve gelirken artık yeni bir Erbaa olacak demiştik.  Yeni Erbaa’nın ilk temelini Gazi Bulvarında atmıştık.  Buradaki çalışmalardan sonra artık sıra geldi Çarşı, Cumhuriyet Meydanı, eski hükümet konağı önü ve Kültür Parkımıza. Meydan kapatılmaya başlandı. Erek Caddemizde altyapı çalışmaları yapılmaya başlandı.  Biz üstyapı projelerimizden önce mutlaka altyapımızı yeniliyoruz. İnşallah 4 çarşımızı bayrama kadar altyapısıyla-üstyapısıyla bitirdikten sonra eşzamanlı olarak üzerinde bulunduğumuz Cumhuriyet Meydanımızı Erbaalı kardeşlerimizin hizmetine sunmak için çalışıyoruz. Tüm bu çalışmaların maliyeti 8 Milyon TL civarında bir meblağ tutacak. Yeni Erbaa’ya yakışacak yeni bir kent meydanı oluşturmuş olacağız.

Çarşı sağlıklaştırma çalışmalarını ramazan bayramından önce bitirmeyi planladıklarını söyleyen Başkan Yıldırım şöyle devam etti:

Büyük şehirlere gittiğimizde açık AVM’ler olur ya burada doğal AVM oluşmuş olacak. Yeşiller içinde, oturulacak alanların bulunduğu vatandaşın kaldırım-yol ayrımı yapmaksızın yayalaştırılmış alanda, çok rahatlıkla alışverişini yapacağı bir çarşı. Çarşımız Ramazan Bayramından önce vatandaşlarımızın hizmetinde olacak. 

Oluşturulma Tarihi : 11.04.2017