FİSKOBİRLİK ZİYARETİ

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ERTUĞRUL KARAGÖL FİSKORBİLRİKTE

Erbaa Belediye Başkanımız Sayın Ertuğrul Karagöl Erbaalı Fındık üreticilerinin sorunlarını çözümü için Fiskobirlik yönetim kurulu başkanı Lütfi Bayrakta ile görüştü.

Yapılan görüşmelerde Erbaa’da Fındık yetiştiriciliğini teşviki ve Erbaa’da fındık alım ofisinin açılması konuları ele alındı. Yapılan görüşmelerden sonra Belediye Başkanımız Ertuğrul Karagöl ve Beraberindeki heyet Fiskobirlik üretim tesislerinde bir takım incelemelerde bulundu.

Konu ile ilgili bilgi veren başkan Karagöl;” Bizim önceliğimiz Erbaa’mızda ki istihdam ve üretimi arttırmak. Bu düşünce ile Gökal Kasabamız ve etrafındaki fındık üreticilerimizin üretmiş oldukları fındıkları daha değerinde satmak, rekoltelerinin yükseltilmesi ve fındık üretiminin teşviki için nelerin yapılabileceğin dair çalışmalar ve incelemeler yapmaya başlamış bulunmaktayız. Bu düşünce ile Gökal Belediye Başkanımız Osman Akbulut ile Fındığın merkezi olan Giresun’a gelerek bir takım görüşme ve incelemelerde bulunduk”. Dedi. 

Görüşmelere Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, Gökal Kasabası Belediye Başkanı Osman Akbulut ve Giresun Fiskobirlik yönetim kurulu üyeleri ve Başkanı Lütfi Bayraktar katıldı.

Oluşturulma Tarihi : 26.04.2019