Ulaşım Kolaylığı


BAŞKANIMIZ ZORLAŞTIRMIYOR KOLAYLAŞTIRIYOR

 

Erbaa’da Niksar, Tokat ve Amasya’ya yolcu taşımacılığı yapan minibüsler artık Erbaa merkez yazıhaneleri önünden hareket etmeye başladı.

1 Ağustos 2016 yılından itibaren Otogar’a çekilen Niksar,Tokat ve Amasya’ya yolcu taşıyan Minibüsler Belediye Başkanımız Ertuğrul Karagöl’ün kararı ile  tekrar şehir merkezine alındı.

Yapılan çalışma ile bilgiler veren Belediye Başkanımız;

“ Erbaa, Niksar, Tokat, Amasya’ya hizmet veren yolcu minibüsleri 1 Ağustos 2016 tarihinde ilçemiz merkezinden kaldırılıp Otogara taşınmıştı. Yapılan bu uygulama halkımızın yakın il ve ilçelere olan seyahatlerinde sıkıntılara sebep oluyordu. Peygamber efendimizin hadisi şeriflerinde söylediği gibi “Müjdeleyin, nefret ettirmeyin, kolaylaştırın zorlaştırmayın” ilkesi gerereği bizim yönetim anlayışımız, zorlaştırmak değil kolaylaştırmak olduğundan çevremizdeki yakın il ve ilçelere gidecek olan minibüslerin artık ulaşım firmalarının şehir dışında ki otogarımızdan değil, şehir merkezinde ki yazıhaneleri önünden hareket etmeleri yönünde bir karar aldık. Bundan böyle hemşerilerimizin otogara nasıl ulaşabilirim gibi bir derdi düşüncesi olmayacak. Ulaşım firmaların merkez yazıhanelerinde rahatlıkla Niksar, Tokat ve Amasya’ya seyahatlerini yapabilecekler” dedi. 

Başkanımızın almış olduğu bu karar Erbaa’lılar tarafından sevinçle karşılandı.

 

Oluşturulma Tarihi : 13.06.2019