ERBAA'DA KURBAN BAYRAMI HAZIRLIKLARI BAŞLADI

KURBAN BAYRAMI TEDBİRLERİ

 

Belediyemiz yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla bir dizi tedbirler almaya başladı.

Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü Erbaa’da Kurban Bayramının huzur ve sükun içerisinde geçirilebilmesi için, kurban kesimlerinin sağlık ve çevre temizliği koşullarına uygun olarak yapılabilmesi için bir dizi tedbirler almaya başladı.

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi veren Belediye Başkanımız Ertuğrul Karagöl şöyle konuştu;

‘İlçemizde hemşerilerimizin her anlamda huzurlu ve sağlıklı bir bayram geçirebilmeleri için belediye olarak bir dizi tedbirler aldık. Hayvan kesim yerlerinde ve satış noktalarında çevre ve halk sağlığı konusunda gerekli olan düzenleme ve tedbirleri bu günden itibaren almaya başladık. Zabıta Müdürlüğü çalışanlarımız ve veteriner hekimlerimiz iş birliği içinde birlikte hareket ederek hayvan sevk pusulası ve küpelenen hayvanlarda pasaportu olmayan hiçbir hayvan nakline izin vermeyerek halkımızın sağlığını tehdit edecek hayvan girişine engel oluyorlar. Temizlik İşleri Müdürlüğümüz ise kurban kesiminden sonra kurban kesim yerlerinde oluşacak her çeşit atığı çevre kirliliğine sebep vermeden, insan sağlığını tehdit etmesine müsaade etmeyecek şekilde çalışmalarını planladılar. Belediyemiz Bayram süresince temizlik çalışmaları için personel görevlendirmelerini yaparak gerekli tedbirleri şimdiden aldılar.

Ayrıca hemşerilerime birde uyarım olacak; kurban bayramı öncesi daha da yoğunlaşan sahte paralara karşı dikkatli olmaları. Sahte para ile karşılaşan hemşerilerimizin Emniyet Müdürlüğümüze, kendisine en yakın zabıta çalışanımıza bilgi vermesi halinde en kısa sürede tedbir alınır ve olmuş ya da olacak olan mağduriyetlerin önüne geçilmiş olunur’ dedi.

Oluşturulma Tarihi : 07.08.2019