10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Toplumumuzun bilgilendirilmesinde anahtar rolünde bulunan basınımızın değerli mensupları, her zaman son derece zorlu ve bir o kadar önemli bir konumda yer almalarının yanı sıra toplumların gelişim ve değişiminde de son derece etkin ve aktif bir rol oynamaktadırlar

Demokrasimizin mihenk taşlarından olan basın, haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu anlamda demokrasinin korunmasında önemli bir görev üstlenmektedir.

 Haberleri doğru ve tarafsız bir şekilde ortaya koyan basınımızın, toplumun bilgilenmesinde, bilinçlenmesinde, toplumsal barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde önemli payı bulunmaktadır.

Gece, gündüz demeden, zor şartlar altında fedakarca görev yapan değerli basın mensuplarının, ilçemizin ve ülkemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi, kalkınması için yürütülmekte olan çalışmalar ile projelerin vatandaşlarımızla paylaşılmasında ve kamuoyu tarafından sahiplenmesinde önem katkıları bulunmaktadır.

Ülkemizin her yerinde kamuoyu yararına özveri ile görevlerini sürdürmeye çalışan değerli basın mensuplarımıza sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu uzun bir meslek yaşamı diliyor,

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutluyorum. 

 

Erbaa Belediye Başkanı

   Ertuğrul Karagöl

Oluşturulma Tarihi : 09.01.2020