Belediye Başkanımıza Anlamlı Ödül

Tokat’ta yayın yapan Gündem Gazetesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 20'incisi yapılan 'Tokat Enleri' anket sonucu belli oldu.


Yaklaşık bir ay önce başlatılan anket ile Türkiye genelinde başarılı bulunan Tokatlı sanayici iş adamları ve belediye başkanları sanatçılar, sporcular, sivil toplum kuruluşları ve bireysel başarıların değerlendirildiği 2021 yılı sonuçlarında belediye başkanları kategorisinde Belediye Başkanımız Sayın Ertuğrul Karagöl en başarılı belediye başkanı seçildi.


Tokat Gündem Gazetesi’nin 2021 yılı 'Tokat Enleri' için yaptırdığı anket sonucunda en başarılı belediye başkanı seçilmesi ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Sayın Ertuğrul Karagöl;

Öncelikle belediye başkanı olarak görevimde henüz iki yılımı yeni doldurmuş, ülkemizin en genç ilçe belediye başkanlarından biri olarak yapılan anket ile beni böyle güzel bir ödül için seçen Tokatlı hemşerilerime çok teşekkür ederim.

2019 yılında nüfusa oranla ülkemizin en borçlu belediyelerinden biri haline gelmiş Erbaa Belediyesine başkan olarak seçildim. Ardından bir yıl sonra Dünyayı saran pandemi sürecine girdik. Bizim için zor bir süreçti, fakat bunları hiçbir zaman mazeret etmedik. Uyguladığımız mali disiplin ile bir taraftan belediyemizi borç sarmalından çıkarırken, diğer taraftan Erbaa’mıziçin hayalini kurduğumuz projeleri hayata geçirdik. Covid19 salgın hastalığı ile mücadele ettik. Halkımızın bu süreçten en az hasarla çıkması için gayret sarf ettik. Sosyal ve kültürel faaliyetlerimizi online haline getirip halkımızın moral ve motivasyonunu ayakta tutmaya çalıştık. Erbaa’mızın sosyal, kültürel ve ekonomik olarak daha da gelişmesi için çalışmalar başlattık. Her şeyden önemlisi Belediyemizi Erbaa’da tüm kurumları sağlıklı iletişim kurabilen, halkı ile birlikte el ele vermiş bir kurum haline getirdik” dedi.