Zabıta Ekiplerinden Özel Halk Minibüslerine Denetleme

Belediye ekiplerimiz özel halk minibüslerini koronavirüse karşı dezenfekte edip denetliyor. Alınan önlemler ve kurallara uyulması sonucu 32 şoförün hiçbiri 1 yıldır koronavirüse yakalanmadı. 

Belediye ekiplerimiz ilçede hizmet veren özel halk minibüslerini koronavirüs salgınına karşı sürekli dezenfekte edip denetimler yapıyor. Alınan önlemler ve kurallara uyulmasıyla 1 yılda hiçbir şoför koronavirüse yakalanmadı. 

Koronavirüsün Türkiye’de görüldüğü günden bu yana hiçbir şoförlerinin koronavirüse yakalanmadığını ifade eden Şehir İçi Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Hakan Kılıç “Arabalarımızda dezenfektanlar var. Bildirimler asılı. Belediye her hafta gelip ilaçlıyor araçlarımızı. Turlardan gelince elimizi yıkıyoruz. Arabaları temizliyoruz. 32 tane şoförümüz var. Hiçbirimizde Allaha şükür öyle bir şeye rastlanmadı. İnşallah bundan sonra da rastlamayız.” dedi.

Belediye olarak denetimleri aksatmadan yaptıklarını ifade eden Belediye Zabıta Müdürümüz Dinçer Çağlayan ise “Haftalık, aylık sürekli denetimleri yapıyoruz. Mesafedir, bu konularda denetimlere ağırlık veriyoruz. Bunun da meyvelerini alıyoruz. Burada görüldüğü gibi 32 dolmuş hattı şoförümüzün hiçbiri bugüne kadar vakaya yakalanmadı. Denetimlerimizi daha da arttıracağız.” İfadelerini kullandı.