Kültür ve Sanat Merkezi

KÜLTÜR VE SANAT  MERKEZİ
SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Kültür ve Sanat Eğitim Merkezi Kursları ücretli mi?

 

Kurslarımız ücretsizdir.

 

Kültür ve Sanat Eğitim Merkezi nereye bağlıdır?

 

Kültür ve Sanat Eğitim Merkezi, Erbaa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sosyal İşler Şefliğine bağlı olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzalanarak hizmet vermektedir.

 

Kurs bitiminde sertifika veriyor musunuz?

 

Kurs Bitiminde modüler programdaki kursların bütün modülleri tamamlayan kursiyerlere MEB onaylı sertifika verilmektedir. Modül tamamlayan kursiyerlere de tamamladığı modülün transkripti verilmektedir.

 

Yaş sınırlaması var mı ?

 

Kurumumuz yetişkin eğitimi verdiğinden kursiyerlerimizin 15 yaşından büyük olmaları gerekmektedir.

 

İki kursa birden katılabilir miyiz?

 

Katılabilirsiniz. Ayrıca bir kursu başarıyla tamamlayan kursiyerler, yeni açılan aynı tür ve seviyedeki bir başka kursa katılabilirler.

 

Kurslarda devam zorunluluğu var mı?

 

Evet, Kurslarımızda devam zorunluluğu vardır. ( Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliği MADDE 34 – (1) Kursiyerler; Düzenli olarak kursa devam etmek zorundadırlar. Özürlü ve özürsüz devamsızlıkların toplamı kurs süresinin 1/5 ini geçemez.

 

Kurslar kaç kişi ile açılır?

 

Kurslara Katılım sayısı 12 kişiyi geçtiği zaman kurs açılmaktadır.

 

Kayıt işlemleri için neler gereklidir?

 

Erbaa Belediyesi Kültür ve Sanat Eğitim Merkezi kayıt bürosundan başvuru formunu doldurarak Açılacak kurslara başvuru yapabilirsiniz.

KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ

 

Sanat eğitimi; bireyin kendini yaratıcı bağlamda ifade etmesine olanak tanıyan kültürel ayrıştırmaya dayalı disiplinler arası bir eğitim alanıdır.

Bireyin duygu, düşünce ve izlenimlerini anlayabilmede yeteneklerini ve yaratıcı gücünü estetik bir düzeye ulaştırma amacıyla yapılan tüm eğitim çabasıdır.

 Erbaalıların kişisel birikimlerini yükseltmek, mesleki ve sanatsal bilgilerini genişletmek, kent kültürü ve kentte yaşama konusunda donanımlarını arttırmak, unutulmaya yüz tutmuş meslekleri tekrar canlandırmak, pasif tüketici olmaktan çıkıp aktif üretici olmalarına yardımcı olmak, gelir elde etmelerine katkıda bulunmak, istihdam edilebilirliklerini arttırmak, vb. amaçlarla kurulmuş, örgün eğitimi tamamlayıcı bir yaygın eğitim organizasyonudur.

AMAÇ

A-   Estetik duyarlık kazandırmak ve görsel değerler hakkında bilgilendirmek.

B-    Duygu ve düşünceleri görsel dil aracılığı ile kitlelere iletilmesi gerekliliğini vurgulamak.

C-   Görsel eğitim yoluyla kursiyerin zihinsel, algılasal yeteneklerini geliştirmek.

D-   Yaratıcı bir düşünce yapısı kazandırmak.

E-    Sürekli görsel çevresini sorgulayan, eleştiren, değer yargılarına sahip olması için değerlendirmeye yönelik davranış biçimlerini vermek.

F-    Baktığını gören, algılayan, düşünen ve bir takım yargılarda bulunabilen, kişilik sahibi birer birey haline getirmek