Online Bilgi Yarışması

Yarışma Şartları;

1-      Bilgi yarışmasına internet üzerinden herkes katılabilir.

2-      Bilgi yarışmasında çıkacak sorular genel kültür ve mantık soruları olacaktır.

3-      Bilgi yarışması Erbaa Belediyesi Youtube sayfasında canlı olarak yayınlanacaktır.

4-      Sınav kodu, sınav saatinden 30 dk. önce Erbaa Belediyesi sosyal hesaplarından ve Youtube kanalında canlı yayınında paylaşılacaktır.

5-      Yarışmaya en fazla 500 kişi katılabilir.

6-      Bilgi yarışmasına bilgisayar, akıllı telefon ve tabletten katılabilirsiniz.

7-      Telefon ve tabletten katılacak olan yarışmacılar, telefona gelen aramalarda, şarjın bitmesi, baz istasyonunun yoğunluğundan internet yavaşlaması gibi durumlarda oturumdan düşebilir veya geç yanıt verebilir, internet kaynaklı problemlerden katılımcı sorumludur.

8-      Sorular süreli olacaktır, zorluk derecelerine göre değişiklik gösterecektir.

9-      Yarışmaya girdikten sonra çıkış yapılırsa tekrar giriş yapılamayacaktır.

10-   Yarışma saatinden sonra giriş yapılamayacaktır.

11-   Sistem puanlamayı otomatik olarak yapar, soruların doğru ve erken cevaplanması daha çok puan getirecektir.

12-   Bilgi yarışmasına bilgisayardan katılmak için internet tarayıcısından https://quizizz.com adresine giriş yapıp sağ üstte bulunan “ENTER CODE” bölümüne tıklıyoruz. Yarışmadan önce paylaşılacak olan kodu ”Enter a join” yazan  bu alana girip “JOİN” butonuna tıklıyoruz. Gelen sayfadaki alana İsim, Soy isim ve doğum tarihini (FATİH GÖKTÜRK 1986) yazıp “Enter” butonuna tıklayarak yarışmanın saatinde başlamasını bekliyoruz.

13-   Bilgi yarışmasına telefon veya tabletten katılmak için App Store veya Play store uygulamalarından, “Quizizz: Play to Learn” uygulamasını indirebilirsiniz. Uygulamayı indirip açtıktan sonra, gelen ekranda “For Scholl” seçeneğini seçiyoruz. Gelen ekranda, yarışmadan önce paylaşılacak olan kodu ”Enter a join” yazan  bu alana girip “JOİN” butonuna tıklıyoruz. Gelen sayfadaki alana İsim, Soy isim ve doğum tarihini (FATİH GÖKTÜRK 1986) yazıp “Enter” butonuna tıklayarak yarışmanın saatinde başlamasını bekliyoruz.

Not: Fazla beklememek için yarışma saatinden 5 ila 10 dk. öncesi  giriş yapabilirsiniz.